Varga Viktor klippremier - Noé

2019. 02. 28.

Egy zseniális dalon és egy rendhagyó videóklipen keresztül leshetünk be Varga Viktor érzelmeibe. A polgárpukkasztó zenész hamarosan megjelenő „Mi” című albumáról mutat be egy vadonatúj szerzeményt, amellyel Cintiával közös kapcsolatuk előtt is tiszteleg.

Közel egy év kihagyás után ismét önálló dallal jelentkezik Varga Viktor. Itt a „Noé”, amely nem csak címében utal a bibliai történetre.

„A döntés nehézségét tárgyalja ez a szerzemény, az utolsó pillanatokban, az “Özönvíz” előtt. A tehetetlenség súlya, és az érzelmi károk duettje. A dalt leginkább a szenvedés és az összetartás kettőssége jellemzi, amit a közösen megélt bajok és a szeretet fognak szorosan egybe.”- mondta Varga Viktor.

A klip egyedisége, hogy animációs formában épül a dalszövegre, így erősít rá a tartalmára. A videóklip egy éven keresztül készült, egyedi technikával.

„A vizuál során arra törekedtem, hogy megmutassam, min megy keresztül egy szerelmespár. A bárka, a számkivetettség, a hánykolódás, a remény elérhetetlensége, ezek mind-mind azt a fázist mutatják be, amikor az ember magatehetetlenül sodródik az érzelmek viharában.”- tette hozzá az énekes.

A rendező, az operatőr és a vágó egy személyben az elképesztően tehetséges Szabó Attila, vagyis ATALOGY, aki a klip utómunkáján hónapokig dolgozott.

„A koncepció rengeteg nehézséget tartalmazott a megvalósítás szempontjából, de úgy érzem, az elképzeléseim teljes mértékben megvalósultak. A legnagyobb kihívást a tákolt csónak elkészítése, illetve annak mozgatása jelentette. Viktor egy kreatív mûvész, aki minden fronton helyt áll. Remek dolog volt együtt dolgozni vele, baromi jól meg tudta valósítani az elképzeléseimet a forgatás során.”- mesélte a rendező, Szabó Attila.


 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 02. 09.
Cserepes Károly remix-sorozatának hetedik lemeze, a "The Beginning of the Beginning" felkerült a Transglobal World Music Chart nemzetközi toplista rangos 14. helyére.
2025. 05. 19.
A Fülesbagoly KID elnevezésű, június 15-én zajló eseményre énekes és hangszeres kategóriában jelentkezhetnek általános és középiskolás diákok.
2025. 05. 16.
A csapatokra osztott résztvevőknek music supervisor vendégek briefjei alapján kell megírniuk és rögzíteniük naponta egy-egy dalt. Van lehetőség mindhárom, vagy akár csak egy napra is jelentkezni.
2025. 05. 06.
Április 14.-én jelent meg a Mojo zenekar hetedik, "The best is yet to come" című lemeze. A lemezen 11 szám található, amiből csak egy dal feldolgozás.
2025. 05. 05.
A zenész ugyanolyan ember, és néha focizni is tud. Persze, mondhatjuk, hogy azért fordulnak a foci felé a zenészek, mert arra többen kíváncsiak, de a mi esetünkben az esemény jótékony célú.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink