Szepesi Mátyás Konyhája – „Elmentek a szörnyek”

2014. 12. 01.

Pontosabban ekkor már csak nevet kellett adnia a csapatnak, hiszen addigra elkészült egy négyszámos, erőteljesen 70-es évekbeli hangzású anyag, és már csak körbe kellett kiabálnia a közreműködők között: "akkor most csináljunk zenekart?" A demón játszó Herr Attila (Besh O'Drom) basszusgitáros mellett végül Badics Márk (Kéknyúl) lettek a csapat tagjai, ebben a felállásban kezdtek koncertezni és vonultak stúdióba ismét az első lemeznyi dalcsokorral. 

2012 decemberében jelent meg debütáló albumuk "Konyhanyelv" címen a Lovasi András nevével fémjelzett Megadó Kiadó gondozásában. A lemezen már alább hagyott a tagság retró-mániája, zeneileg eklektikus képet mutat, viszont megmaradt az azóta is jellemző, érzelmekben gazdag és őszinte, a valósággal mégis természetes viszonyt ápoló szövegvilág. A lemezről több dal – „Kiskifli”, „Asszem visszafekszem”, „Feltörték a szíved” - is ismertté vált kreatív videó klipjeiknek és / vagy a rádiójátszásnak köszönhetően.
A csapat a lemez elkészültével sem ült a babérjain: az aktív koncertezés mellett azonnal nekiálltak a dalszerzésnek és egy "út közben elejtett" dal kiadása – „Alvópóló”, 2013. szeptember - után 2014 februárjában ismét stúdióban találták magukat. Az új dalokat már új basszusgitárossal, Haller Dániellel közösen írták és vették fel, és két videó klip megjelenésével harangoztak be – „Lesz majd egyszer”, „Vegyétek el a mobilom” - majd a nyár és a stúdiózás időszakát egy emlékezetes hangulatú, négyéves születésnapi koncerttel zárták le az Instant nagytermében (a koncert lenyomataként videó felvétel is készült).
A második album végül 2014 novemberében látott napvilágot, "Elmentek a szörnyek" címmel. A lemez zeneileg érettebb, letisztultabb képet mutat elődjénél, a szövegek terén pedig sokrétűbb: a szakítós szerelmes daloktól némileg eltávolodva, de a megszokott mélységben ír vidám és komoly témákról - a függőségről („Cukor, só”), a szülőktől örökölt ördögökről („Dupla skorpió”) és arról, hogy ha valaki nagyon részeg, jobb, ha elvesszük a mobiltelefonját („Vegyétek el a mobilom”). A csapat ezután országos lemezbemutató turnéba kezdett, amelynek legfontosabb állomása minden bizonnyal az A38 Hajó lesz 2015. január 31-én.
 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 04. 20.
"Különleges tehetség kell ahhoz, hogy valaki így tovább tudja vinni a zene ősi, szakrális lélekgyógyító minőségét." Szabó János lemezkritikája.
2025. 11. 16.
"Egy nagy mérföldkő volt az életemben, amikor zeneszerzőként dolgozhattam egy színházi musicalben, ahol Miklós Tibor volt a szövegíró. Ez volt az első komolyabb visszajelzés"
2025. 11. 16.
Mysongs.ai néven elindult az első magyar, kizárólag mesterséges intelligencia által generált zenéket kínáló streaming platform. Az oldal számos funkcióval rendelkezik, köztük zene generálása, feltöltése, hallgatása...
2025. 11. 13.
DJ Bootsie, a magyar elektronika és hiphop úttörője a világon először ültette át Bartók Béla legismertebb műveit samplerre, dobgépre és lemezjátszóra. A neves angol BBE kiadó által megjelenített album a Dalok.hu-n is elérhető!
2025. 11. 05.
Nincs kérdés: nincs veszélyben a fesztivál 2026-os megrendezése, így a Szigetre  számítók tízezreinek öröme is megalapozásra került.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink