Őket választották a svédek a budapesti dalszerző táborba

2018. 11. 23.

Februárban Budapestre érkezik az egykori ABBA-tag által alapított dalszerző tábor. A svéd szervezők nyolc magyar dalszerzőt hívtak meg a három napos eseményre, ahol külföldi szerzőkkel is együtt dolgozhatnak - többek között Szingapúrból, Mexikóból, Írországból és az Egyesült Államokból. Az esemény magyarországi fő támogatója és helyi szervezője az Artisjus.

A Björn Ulvaeus (ABBA) és a világsztárokkal dolgozó dalszerző-producer, Niclas Molinder kezdeményezésére született Songwriting Camps 2015 óta rendez dalszerző táborokat. Az Artisjus februárban a magyar fővárosba is elhozta a rendezvényt, melynek addig csak Stockholm, London és Párizs adott otthont. Az első Budapest Songwriting Camp sikere után 2019-ben ismét megszervezik a dalszerző tábort a magyar fővárosban, így újra a világ számos pontjáról érkeznek ide zeneszerzők és szövegírók – így például az Egyesült Államokból és Szingapúrból is. A nyolc hazai résztvevőnek olyan sztárszerzőkkel is lesz lehetősége a közös munkára, mint például a Mind The Gap című számot jegyző Will Simms vagy az ázsiai régió egyik sokat foglalkoztatott szerzője, Ken Chong.

„A dalszerzés világszerte egyre inkább az együttműködésről, a kollaborációkról szól. Nekünk annyi a dolgunk, hogy összehozzuk a közép-európai dalszerzőket egymással és a külföldi alkotókkal. A többiről gondoskodik az ő szabad, nyitott, kreatív közösségük” – mondta az esemény fő támogatója, az Artisjus üzleti transzformációs igazgatója, dr. Tóth Péter Benjamin. „Számos kezdeményezés indult már azzal a céllal, hogy Budapestet a könnyűzene regionális központjává tegye. Büszkék vagyunk arra, hogy idehoztuk és támogatjuk a nemzetközi tábort – és ezzel mi is hozzájárulhatunk ehhez a fontos ügyhöz”.

A hazai pálya előnye, hogy más nemzetekhez képest több magyar dalszerző csatlakozhat a táborhoz. Nem titkolt cél, hogy az inspiráló nemzetközi közegben világszínvonalú magyar zenék születhessenek, és olyan kapcsolatok épüljenek, amelyek által a magyar szerzők könnyebben érvényesülhetnek a globális zenepiacon. Ebben pedig a svéd szervezésű tábor azért jelenthet valódi ugródeszkát, mert a skandináv országot a világ legnagyobb zeneexportőrei között tartják számon. Világsztár előadók mögött is svéd szerzők, producerek álltak egy-egy sláger erejéig: például Britney Spears, Lady Gaga, Madonna, a U2 vagy a Backstreet Boys is számos sikert köszönhet az észak-európai nemzet zeneipari tehetségeinek.

Magyarországról nyolc dalszerzőt választott a svéd szervezőcsapat, ők vehetnek részt a február 20-23. között megrendezett eseményen: a Junior Artisjus-díjas és Fonogram-díjas Jónás Verát; a számos magyar és külföldi hírességgel együtt dolgozó Závodi Marcelt; a Mary Popkids egyik dalszerző-énekes frontemberét, Kamau Makumit; a Metropolita című albumával befutott Petruska Andrást; a filmzenéket és reklámzenéket is jegyző szerző-producer-énekest, Kozma Katát; a Carbonfools frontemberét, Fóris-Ferenczi Gábort; a Junior Artisjus-díjas, experimentális zeneszerzőt, Várallyay Petrát és a fesztiválkedvenc hip-hop formáció, az NB énekesnőjét, Péterffy Lilit.

Ilyen szuper hangulatban telt az első Budapest Songwriting Camp:
https://www.youtube.com/watch?v=5GHLAfRRRKM

 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 02. 09.
Cserepes Károly remix-sorozatának hetedik lemeze, a "The Beginning of the Beginning" felkerült a Transglobal World Music Chart nemzetközi toplista rangos 14. helyére.
2025. 05. 19.
A Fülesbagoly KID elnevezésű, június 15-én zajló eseményre énekes és hangszeres kategóriában jelentkezhetnek általános és középiskolás diákok.
2025. 05. 16.
A csapatokra osztott résztvevőknek music supervisor vendégek briefjei alapján kell megírniuk és rögzíteniük naponta egy-egy dalt. Van lehetőség mindhárom, vagy akár csak egy napra is jelentkezni.
2025. 05. 06.
Április 14.-én jelent meg a Mojo zenekar hetedik, "The best is yet to come" című lemeze. A lemezen 11 szám található, amiből csak egy dal feldolgozás.
2025. 05. 05.
A zenész ugyanolyan ember, és néha focizni is tud. Persze, mondhatjuk, hogy azért fordulnak a foci felé a zenészek, mert arra többen kíváncsiak, de a mi esetünkben az esemény jótékony célú.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink