'Mintha hazajönnél' – Panyolafeszt

2012. 08. 01.

Röviden: lesz lapcsánka, pálinka, Besh o droM, kijelölt stresszmentes zóna (no térerő, no wifi), lesz Laci bácsi, kötött tészta, Folkerroll, sparhelt, Ica néni, káposztás paszuly, pálinkafőzde, parasztbicikli svájcisapkával a nyergére húzva, hímzett falvédő, templomtúra, kenuzás, pálinka, bringatúra, és pulyakuckó gyerekprogramokkal (ehhez nincs pálinka). Aztán lesz még Berti bácsi, pecázás, gumicsizma, pálinka, házi libazsíros kenyér lila hagymával, Eszti néni, szatmári töltött káposzta, szalma-jumping, szilvalekvár, újra csak pálinka, kemencés lángos, világi elegáns gálaebéd a szilvaligetben, ehhez persze pálinkák, egyenesen a trezorból.

Nem ártana visszafognom Panyola dicsőítését, mert ha mindenki oda megy, már nem lesz az, ami. Egyre több az olyan sztori, hogy az ember elment a családjával Panyolára egy hétvégére, aztán ott maradt, letelepedett és a gyereket átírta az ottani oviba. Én magam mindig tartózkodtam a „veszek falun házat” gondolattól, de most akarok. Csakis Panyolán. Ha majd jövőre nem lesz mit enni, a volt erdész Marlboro Man segít az állattartást megtanulni, ha pedig elhagy minden hitem, elég lesz elbeszélgetni a 81 éves Margit nénivel.

Most tehát térjünk a témánkra – a Panyolafeszt augusztus 3-án és 4-én kerül megrendezésre, fellépnek többek közt Harcsa Veronika, Besh o droM, Cimbaliband, látható lesz az unikális Lábita Bábszínház. Nem érdemes oda elmenni, mert nagyon messze van, a román-ukrán határnál, továbbra azért nem, mert az ott tapasztaltak tartósan károsíthatják a világhelyzetről alakított képet.
Továbbiakban /www.panyola.hu–ra irányítjuk át a kedves olvasót.
 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 04. 20.
"Különleges tehetség kell ahhoz, hogy valaki így tovább tudja vinni a zene ősi, szakrális lélekgyógyító minőségét." Szabó János lemezkritikája.
2025. 11. 16.
"Egy nagy mérföldkő volt az életemben, amikor zeneszerzőként dolgozhattam egy színházi musicalben, ahol Miklós Tibor volt a szövegíró. Ez volt az első komolyabb visszajelzés"
2025. 11. 16.
Mysongs.ai néven elindult az első magyar, kizárólag mesterséges intelligencia által generált zenéket kínáló streaming platform. Az oldal számos funkcióval rendelkezik, köztük zene generálása, feltöltése, hallgatása...
2025. 11. 13.
DJ Bootsie, a magyar elektronika és hiphop úttörője a világon először ültette át Bartók Béla legismertebb műveit samplerre, dobgépre és lemezjátszóra. A neves angol BBE kiadó által megjelenített album a Dalok.hu-n is elérhető!
2025. 11. 05.
Nincs kérdés: nincs veszélyben a fesztivál 2026-os megrendezése, így a Szigetre  számítók tízezreinek öröme is megalapozásra került.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink