Megtörtént életszakaszról mesél a Margo lemeze

2019. 09. 14.

A magyarországi jazz szcéna egyik legnagyobb ígérete, a Margo végre lemezzel jelentkezik. A sokak által várt album szeptember 28-án jelenik meg Spark of Life címmel, és aznap mutatják be Budapesten, a The Studios-ban. A hét dal Jéger Dorottya énekesnő elmúlt hét évét, azok történéseit, érzéseit meséli el.

A Margo zenekart Jéger Dorottya énekesnő és Bihari Márton gitáros alapította. Eleinte duó formájában működtek, később bővültek együttessé. Mindkettőjük életét a zene teszi ki, Dorka ráadásul a muzsika több területén is aktív. Szentlőrinckátán diákoknak tanít zongorát, Budapesten pedig zeneterápiás foglalkozásokat tart gyerekeknek és felnőtteknek. Praxisában előfordult Down-szindrómás és autista gyermek is.
Dorka és Marci tavaly márciusban kezdte a közös zenélést Margo formájában, és azóta aktívan jelen vannak a zenei életben. Idén megnyerték Martonvásáron a Fülesbagoly Tehetségkutatót, az Éter Fesztiválról pedig elhozták a legjobb előadóművésznek, a legjobb énekesnek, a legjobb dobosnak és basszusgitárosnak járó különdíjat. Felléptek a FEZEN-en, a Szegedi Ifjúsági Napokon, a Fehértone Fesztiválon, a Budapest Jazz Clubban és az Akváriumban. Eközben sorban születtek a dalaik, melyek szeptember 28-án jelennek meg CD-n, majd év végén bakelit formájában is.

- A Spark of Life egy igazi, megtörtént életszakaszról mesél – mondja Dorka. „A hét dal kronologikusan fűzi össze hét év jelentős érzelmeit, gondolatait, megéléseit. A lemez egyfajta összegzés, feldolgozás és elengedés, számomra a lehető legszebb módon, zenébe öntve egy bizonyos fejezetnek. A történet földrajzilag Amszterdamból indul, érinti Párizst és az itthoni vidéket, de valójában belső utazásról van szó. A szövegvilág nem konkretizál, nem magyarázza az eseményeket, a zene jelez. Rejtett üzenetek, saját jelzésrendszer, szimbólumok, némi áthallás, egykori napló részletek, utalások, kitalált szavak is rejlenek a hangok mögött. A lemez áramlik saját medrében, fodrozódik, hullámzik, mint a tenger, melyen keresztül kibontakozik az egyszemélyes Spark, a jelen pillanatára vetítve, megérkezve.”Még csak másfél éves az együttes, de mára kialakult a Margo-hangzás. A lemez fúziós anyag, többnyire modern jazz, de megjelenik a soul, a pop, a funky és az R&B is. Hogy mindez hogyan szólal meg élőben, bárki megtapasztalhatja a lemezbemutató koncertjükön, ami szeptember 28-án lesz Budapesten, a The Studios-ban.

Margo – Whatever klip
https://www.youtube.com/watch?v=rHPjNjIrgo8

A lemezbemutató koncert eseménye:
https://www.facebook.com/events/2442223822657759/

 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 04. 20.
"Különleges tehetség kell ahhoz, hogy valaki így tovább tudja vinni a zene ősi, szakrális lélekgyógyító minőségét." Szabó János lemezkritikája.
2025. 11. 03.
A szükség kertje egy hely, ahol minden szükség rejtve marad. A szükség kertje mi vagyunk. A szükségek a bőrünk alatt lapulnak, erőt adnak mindenhez és meggátolnak mindenben. A szükség az első naptól az utolsóig némán forgó fogaskerék.
2025. 11. 01.
Kiss Kamilka, a Kamilka & Pesti Sikk karizmatikus énekesnője nemcsak a színpadon mozog otthonosan, hanem zenepedagógusként is aktív. Az előadó több mint másfél évtizede tanít, és célja, hogy minden diákja önazonos, kreatív művésszé váljon.
2025. 10. 29.
„Önazonos” címmel megjelent az év elején színtérre robbant, groove / thrash / hardcore vonalas BETON zenekar bemutatkozó albuma. A hazai extrém / modern metal szcéna ismert arcait is soraiban tudó banda lemezére 11 tétel került.
2025. 10. 21.
Folytatódik a HOTS - Hungarian Oncoming Tunes zenei műfajokat és azok iparági sajátosságait bemutató workshop-sorozata. A nyolcadik, november 5-i alkalom a popzenei műfajok köré épül.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink