Megjelent a Tárkány Művek legújabb nagylemeze

2021. 09. 17.

„A járvány alatt a Tárkány Művek zenekar szinte teljes egészében megújult úgy kívül, mint belül, így az új zenészek új albummal mutatkoznak be a mai napon ami a "Csendes folyóvíz" címet kapta -  meséli szerkesztőségünknek a zenekarvezető, dalszerző, cimbalmos Tárkány Kovács Bálint.

„Ezek a dalaim ismét, megint, mindig, most is a szerelemről szólnak leginkább. Vágyakozás, beteljesedés, szakítás, visszagondolás dalai ezek. Vannak azonban az élet egyéb dolgain töprengő nóták is az új lemezen. Ady Endre ma is aktuális verse, az „Ének a porban” a magyarság lelki alkatát tárja föl. A „Múzsákhoz” egy derűsen kiábrándító korlenyomat, a „Nem érdekel” a képmutatás és kivagyiság világával szemben a szabadság és őszinteség értékeiről szóló sanzon, amelyet a ZAZ előadásából sokan ismerhetnek „Je veux” címmel. Másik világsláger az albumon a 2Passenger „Let Her Go2” című dalának magyar verziója. 

„A szövegeim nem fordítások – meséli Tárkány Bálint –, de hangulatukban hűek az eredetiekhez. A magyar népzene gyöngyszemei is jelen vannak a lemezen: "Tisza partján lakom, keress fel angyalom, csendes folyóvíznek csak zúgását hallom." A legmagasabb költészet ez, innen az album címe is: „Csendes folyóvíz”, amely mindent eláraszt, betölt és végül elsodor. Neked ki a csendes folyóvized?

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 06. 16.
Egy távoli, vidéki kisvárosban nőtt fel, ott kezdett el a zenével foglalkozni három testvére volt, mindenki intenzíven muzsikált. Édesapja kántorkodott is, játszott a környék templomainak orgonáin, és volt rá példa, hogy egy és ugyanazon szimfonikus
2026. 06. 16.
A Believe a világ egyik legnagyobb zenei terjesztője, a Dalok.hu is az ő segítségével juttatja el a ránk bízott zenéket minden fontosabb platformra. A napokban a cég közre tette a MI-vel kapcsolatos vízióját.
2026. 06. 16.
"Egy időben gyakran küzdöttem alvásparalízissel, és ezt az állapotot szerettem volna zenei formába önteni. A szöveget és az énekdallamot én hoztam, a fiúk pedig tökéletesen elkapták a fonalat, és fokozták tovább a dal feszültségét és hangulatát."
2026. 06. 02.
A platform ezentúl automatikusan felismeri és egyértelmű címkével látja el a fotorealisztikus, mesterséges intelligenciával (MI) generált videókat, még abban az esetben is, ha az alkotó ezt elmulasztotta vagy nem akarta feltüntetni.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink