Jaggers: Megasztár-énekes, X-faktor döntő, új kislemez

2018. 01. 12.

Még hogy eljárt az idő a dallamos rockzene felett? Aki ezt vallja, még nem hallotta a Jaggers vadiúj, Szeretnélek című kislemezét. A rajta szereplő három dal mindegyike hatalmas énektémákat, fogós refréneket tartalmaz, mindez kiváló hangzással, modern köntösben. Az abonyi zenekar megjárta az X-faktor döntőjét, énekesük a Megasztár legjobbjai között szerepelt.

A Jaggers még 2009-ben alakult The Crossroads néven. Az akkori alapítók közül csak Pető Bence gitáros és Zelei Kristóf dobos maradtak a banda tagjai. Szeleczki Dávid énekes – aki még a Megasztár 5. szériájában volt döntős – 2015. őszén csatlakozott az együtteshez. Legkésőbb, 2017. szeptemberében Benedek Bence basszusgitáros érkezett, és egy új, modernebb színt hozott a Jaggers-be.
Az új felállású zenekar sorra írta a dalokat, mígnem most Szeretnélek címmel kihoztak egy három számos kislemezt. A címadó dal mellett a Félárnyék és a Szakadék szerepel az EP-n.
- Volt egy elképzelésünk anno az irányt illetően, ez volt a klasszikus rock. Nem véletlen, hogy az X-faktorba is Led Zeppelin dallal kerültünk be – mondta Pető Bence, a banda gitárosa. – Aztán ahogy születtek a dalok, egyre modernebb, maibb témák jöttek ki belőlünk. Ez a három szám már ennek a modernebb zenei világnak az előrevetítése, hasonló dalokra számíthat a közönség a jövőben is. A kislemez producere Nóniusz Gábor volt, aki profi munkájával sokat tett ahhoz, hogy hangzás, szerkezet és összkép tekintetében jól sikerüljenek a dalok.
A kislemez már elérhető az ismert online boltokban és a YouTube-on. A címadó számhoz klipet is forgatott az együttes, a videót Hindmost (Kollár Szabolcs) készítette. Legközelebb január 11-én koncerteznek Budapesten a Robotban.

Jaggers: Szeretnélek videó:
https://www.youtube.com/watch?v=8a5KLBFBZT8&feature=youtu.be
 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 02. 09.
Cserepes Károly remix-sorozatának hetedik lemeze, a "The Beginning of the Beginning" felkerült a Transglobal World Music Chart nemzetközi toplista rangos 14. helyére.
2025. 06. 02.
Egy hét zene, globális ritmusok és improvizáció a Balaton partján! Jammelj, tanulj és fejlődj amerikai, magyar és balkáni top zenészekkel!
2025. 05. 21.
Nehéz témát, a gyász feldolgozását, az elengedést és a továbblépést dolgozta fel legújabb dalában és az ahhoz készült videóklipben a Tornóczky All Access.
2025. 05. 20.
Mindenféle különösebb felvezetés nélkül a napokban megjelent a Bëlga új nagylemeze "Egyre gondolunk" címmel. Az új dalok közül néhányat élőben is bemutat az együttes június 6-án a Budapest Parkban.
2025. 05. 19.
Az "Ismeretlen magyar költő" (2023) című albummal útjára indult trió (baritongitár - szaxofon - dob) az amerikai Morphine-ra emlékeztető soundot hozza be az ízig-vérig magyar alternatív zenébe.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink