Európában is folyik a kárfelmérés

2020. 03. 17.

Leállított vásárok, fesztiválok és koncertek: a kulturális és kreatív iparágakat gazdaságilag már érinti a COVID-19 vírus terjedése. Az elmúlt egy hét tapasztalatai alapján az iparági szereplők nem feltétlenül számíthatnak direkt segítségre.

Nem csak a szervezőket érinti a kényszerű munkaszünet, hanem az ügynökségeket és számos szabadúszót is, akik a szakma különböző területein voltak eddig aktívak (technikusok, sofőrök, vendéglátósok, beszállítók, stb). A kulturális és kreatív iparágakra kifejtett drasztikus visszaesés mellett a koronavírusnak minden bizonnyal közvetett hatása lesz a fogyasztói bizalmat mutató indexekre is, és egyelőre beláthatatlan következményeivel mindannyiunknak számolnia kell.

Az ECBN (European Creative Business Network) az európai kulturális és a kreatív iparágak hálózata. A hét elején közzétett felmérésükkel szeretnék felmérni ők is a koronavírus, az ágazatra gyakorolt lehetséges hatásait. Az elkövetkező hetekben annak érdekében, hogy a jelenlegi helyzetre megoldási javaslatokat tudjanak megfogalmazni, minden európai piacról várják a kitöltéseket az alábbi linken.

Forrás: Hangfoglalo.hu

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 02. 09.
Cserepes Károly remix-sorozatának hetedik lemeze, a "The Beginning of the Beginning" felkerült a Transglobal World Music Chart nemzetközi toplista rangos 14. helyére.
2025. 05. 05.
A Szigetet és a magyar borokat népszerűsítő dalt írnak az Artisjus Songbook Campen. A budapesti eseményre 11 országból 24 alkotó, köztük 10 magyar érkezik azzal a céllal, hogy közösen komponáljanak és...
2025. 05. 04.
Szabó János interjúja Venivel az új albuma kapcsán. „A hosszú távú egészség és a lelkem tisztábban tartása érdekében nemet mondok a pillanatnyi kielégülést kínáló ingerekre.”
2025. 04. 28.
2025 május 4.  Anyák napja.  A világban fellelhető legmélyebben gyökerező,  legszorosabb, legönzetlenebb Szeretet ünnepe. Idén erre az alkalomra jelent meg egy eddig ismeretlen szerző - Hádész - kislemeze "Álmomban" címmel.
2025. 04. 22.
Lemezükön Schubert zenéje magával ragadó átváltozáson megy keresztül: improvizációk, klasszikus és jazz énektechnika közti hangszínek, élő elektronikus hatások tágítják mai térélménnyé a jól ismert dalok univerzumát.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink