Tehetségkutató a volt gettóban

2008. 08. 14.
2008. szeptember 11-14. között kerül megrendezésre a „Mátyás a tehetséges” Világzenei Tehetségkutató Fesztivál, méghozzá Budapest nyolcadik kerületének nemrég átadott új közösségi házában, a Mátyás téren. A fesztiválra olyan zenekarok jelentkezését várják, amelyek élő produkciója merít bármilyen népzenei hagyományból, ezt ötvözi modernitással, hangvétele egyedi. A fesztivál célja: új zenekarok felkutatása klubfellépésekhez, tehetséges zenekarok bemutatkozása szakmai zsűri, és a nagyközönség előtt.
 
Zenekari jelentkezés itt! 


Dalok.hu
az esemény médiapartnere, közvetíteni fogunk a fesztivál előkészületeiről és lebonyolításáról.
 
MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 03. 23.
Közzétette a hazai hangfelvétel piac digitális és fizikai értékesítésének 2025-ös statisztikáit a MAHASZ. Közel 2 milliárd forinttal nőtt a zenei streaming magyarországi bevétele, ezáltal a teljes digitális forgalom is.
2026. 03. 09.
A nemrég Kurtág 100 fesztivállal megünnepelt Kurtág György századik születésnap két új megjelenést is hozott: Fin de Partie - (Kurtág György - Samuel Beckett) és Kurtág | Lichtenberg - Aphorismen (Maria Husmann, Niek de Groot, Kurtág György)
2026. 03. 09.
A feldolgozások, a PinUps- és a Luddita-számok szépen összeértek az évtizedes közösben, aztán egyre több, saját szerzeményre lehetett már rázni a Sziget Magic Mirrortól a Duna-parti kiskocsmáig, a Tel-Aviv Pride-tól a hazai múzeumi unpluggedig.
2026. 03. 09.
Bár a 2017 óta aktív "A Király Halott" zenekar nemrégiben trióvá alakult, a srácok továbbra sem unatkoznak.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink