Songs.hu a Womexen

2007. 11. 05.
A Songs.hu is részt vett az október 24. és 29. között megrendezett Világzenei Expon, Sevillában, amely a UNESCO meghatározása szerint: „a világzene legfontosabb nemzetközi szakmai vására. Hatékony eszköz minden fajta zene és kultúra promotálásához határokon át”. A zenei üzlet hanyatlása mellett Womex folyamatos növekedést mutat - idén rekord látogatottságnak örvendett: 2800 vendég, 1400 cég 90 országból. 1000 koncertszervező és fesztivál, 350 újságíró, 150 rádió, 52 showcase koncert (42 országból érkezett zenekarok léptek fel 5 színpadon), 40 előadó 24 szakmai előadáson, film- és könyvbemutatók, helyi élő rádió- és TVközvetítés.
„A zeneipar nehéz időszakon megy keresztül – nyilatkozott Gerald Seligman, a Womex főigazgatója – úgy mint a világ is. Nagy szükség van arra, hogy életben tartsuk a multikultúrális közösséget.”
Mi a kárpátiai közösség rögzített zenéjét népszerűsítettük az MXH által szervezett magyar standon, egyedüli magyar zeneterjesztőként. Megismertettük oldalunkat sok szakmabelivel, megállapodásokat kötöttünk Songs.hu népszerűsítésére, más hasonló oldalak tapasztalatát gyűjtöttük, a digitális zenei jövővel foglalkozó konferenciákon részt vettünk. Szomszédos országok kiadóival tárgyaltunk arról, hogy őket is elérhetővé tegyük a Dalok /Songs.hu-n. Ennek eredményét hamarosan láthatják azok, akik rendszeresen kutatnak nálunk friss zenék után.
MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 06. 16.
Egy távoli, vidéki kisvárosban nőtt fel, ott kezdett el a zenével foglalkozni három testvére volt, mindenki intenzíven muzsikált. Édesapja kántorkodott is, játszott a környék templomainak orgonáin, és volt rá példa, hogy egy és ugyanazon szimfonikus
2026. 06. 16.
A Believe a világ egyik legnagyobb zenei terjesztője, a Dalok.hu is az ő segítségével juttatja el a ránk bízott zenéket minden fontosabb platformra. A napokban a cég közre tette a MI-vel kapcsolatos vízióját.
2026. 06. 16.
"Egy időben gyakran küzdöttem alvásparalízissel, és ezt az állapotot szerettem volna zenei formába önteni. A szöveget és az énekdallamot én hoztam, a fiúk pedig tökéletesen elkapták a fonalat, és fokozták tovább a dal feszültségét és hangulatát."
2026. 06. 02.
A platform ezentúl automatikusan felismeri és egyértelmű címkével látja el a fotorealisztikus, mesterséges intelligenciával (MI) generált videókat, még abban az esetben is, ha az alkotó ezt elmulasztotta vagy nem akarta feltüntetni.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink