Interjú a Membran zenekarral

2008. 06. 16.
 
Dalok.hu: Megnyertétek a Magyar Filmszemle „Legjobb eredeti filmzene“ díját, a Bogdán Árpád jegyezte Boldog új Élet című film zenéjért. Fogjuk hallani valamikor ezt az anyagot?
 
Papp Feri: Igen, még az idén meg fog jelenni nagylemez formában is. Számunkra ez nagyon kellemes és tanulságos munka volt, mert életünkben először egy előre meghatározott koncepció mentén, határidőre dolgoztunk.

Dalok.hu:
Mesélnétek egy kicsit a Membran születésének körülményeiről?
 
Cadik: 1996-ben ismertem meg Pejkó Balázst és Papp Ferit, kialakítottunk egy házi stúdiót Balázs szobájában és elkezdtünk kísérletezgetni. A Membran elsősorban egy stúdió formáció, ami hármunk barátságának köszönhetően jött létre.
 
Dalok.hu: Mi az a kohéziós erő ami azóta is egyben tartja a csapatot?
 
Pejkó Balázs: Ferivel a Budapesti Műszaki Egyetemen találkoztam, ahol hamar felismertük mindkettőnk közös elektronikus zenei kíváncsiságát. Feri klasszikus zenei műveltsége és tudása, az én technikai elhivatottságom és Palika zenei spektruma hozott össze minket, és azóta is ez kapcsolja össze a Membrant.
 
Dalok.hu: Ha jól tudom, egy hosszabb alkotói korszakot ölel fel az első dupla albumotok, a „Closed“?
 
Papp Feri: Igen, egy olyan izgalmas és hosszú munka lezárása ez a lemez, amely összefoglalja az elmúlt tíz év munkáit. A múlt szerteágazó lenyomatát mutatja be a „Closed“.
 
Pejkó Balázs: Azt a hibát azért elkövettük, hogy a számok elkészülésének idejét nem tüntettük fel a lemezen, ami pedig még sok mindent elárult volna az alkotói folyamatról, (az utolsó szám 2005-ben készült – a szerk.)
 
Dalok.hu: Rendkívül izgalmasan hangzik a lemezen a közreműködők listája, mesélnétek erről valamit?
 
Cadik: A lemez a magyar kortárs zenészek széles palettáját mutatja be, a külföldi előadók közül kiemelném Dynamite-ot és Dudley Perkinst – akikkel különösen nagy élmény volt együtt dolgozni, de azt hiszem ezt minden közreműködőre kijelenthetem.
 
Pejkó Balázs: Voltak időszakok, amikor egy-egy hangszerre fókuszáltunk. Az volt a célunk, hogy az akusztikus hangszereket elektronikus környezetbe helyezzük. Ehhez csatlakoztak zenész barátaink.
 
 
Dalok.hu: Következő album, live-act, esetleg valami változás a már jól bevált munkamódszerben?
 
Pejkó Balázs: Készülünk egy új nagylemezre, ami biztosan egy konkrét koncepció mentén fog létrejönni. Ugyanígy lesznek vendégművészek, de most újfajta struktúrákon gondolkozunk, és a következő lemezre biztosan nem kell majd tíz évet várni, (új munkamódszer)!
 
Papp Feri: Ezen kívül az idei évben meg fog jelenni Palikának a hiphop szólólemeze, több tengerentúli MC közreműködésével.
 
Cadik: Az élő fellépesek még váratnak magukra, ha minden jól megy, hamarosan kialakul egy live-act formáció is.
MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 02. 09.
Cserepes Károly remix-sorozatának hetedik lemeze, a "The Beginning of the Beginning" felkerült a Transglobal World Music Chart nemzetközi toplista rangos 14. helyére.
2025. 05. 04.
Szabó János interjúja Venivel az új albuma kapcsán. „A hosszú távú egészség és a lelkem tisztábban tartása érdekében nemet mondok a pillanatnyi kielégülést kínáló ingerekre.”
2025. 04. 28.
2025 május 4.  Anyák napja.  A világban fellelhető legmélyebben gyökerező,  legszorosabb, legönzetlenebb Szeretet ünnepe. Idén erre az alkalomra jelent meg egy eddig ismeretlen szerző - Hádész - kislemeze "Álmomban" címmel.
2025. 04. 22.
Lemezükön Schubert zenéje magával ragadó átváltozáson megy keresztül: improvizációk, klasszikus és jazz énektechnika közti hangszínek, élő elektronikus hatások tágítják mai térélménnyé a jól ismert dalok univerzumát.
2025. 04. 22.
“HELLO ISZTAMBUL” címmel, megjelent a Dolly Plusssz zenekar második lemeze. Az album a Hungária slágere mellett egy-két Dolly Roll örökzöldet is tartalmaz, a nyolcvanas évekből.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink