Dalszöveg Nagykövete Díjat nyert négy magyar szerző

2021. 05. 04.

Lezárult Magyarország eddigi egyik legnagyobb dalszöveg-versenye. A Fontos a szöveg elnevezésű pályázatra közel 300 szerző küldött be szerzeményeket, és az erős mezőnynek köszönhetően végül négy győztest hirdettek a szervezők. Az akció célja felhívni a figyelmet arra, hogy sok nagyszerű dalszöveg születik itthon, és mind-mind fontos kulturális értékünk. 

A versenyt még tavaly decemberben hirdette meg a Zeneszöveg.hu, és a szervezők sem gondoltál volna, hogy akciójuk ennyire sikeres lesz: a kiírásra rövid időn belül 295 szerzőtől érkezett dalszöveg. A felhívásra kizárólag magyar, korábban más díjazásban nem részesült szövegeket lehetett beküldeni. A pályaműveket Czutor Zoltán, Patocska Olivér, Pixa és Csipai Roland, a Zeneszöveg.hu igazgatója zsűrizte. A rendkívül erős felhozatalnak köszönhetően végül négy nyertest hirdettek, így ők lettek a Dalszöveg Nagykövetei, nevezetesen: Bereczky Botond, Major Eszter, Mester Ferenc (MES) és Pálffy Patrik. Botond No Sugar zenekarának a Várj még szövegével jutott a TOP4-be, Eszter Kökény Attilának írt Nincs semmi másom című dalával nyert, MES Mantra című szerzeményével került a legjobbak közé, míg Patrik Our Last Drop együttesének Köszönöm, jól vagyok dalszövegével vívta ki magának a megtisztelő címet.
A pályázat érdekessége, hogy a dalszövegek testet is öltenek, ugyanis mind a négy dalszöveg sorozatgyártásban megjelenik DRK (Dorko) pólókon. A hazai márka az alapítása óta fontos küldetésének tartja a magyar alkotók támogatását, így szívesen álltak a kezdeményezés mellé. A felsőket hamarosan árusítani kezdik, és a nyereségből a szerzők is részesülnek. 

- A kampánnyal szeretnénk felhívni a magyar zenerajongók figyelmét arra, hogy a dalszöveg értéket képvisel – fogalmazott Koczka Bori, a Zeneszöveg.hu operatív vezetője.
A dalszöveg gyűjtőportál 18 éve szívén viseli a dalszerzők internetes megjelenését. Nemrégiben egy Magyarországon egyedülálló szolgáltatást indítottak, eszerint a magyar dalszövegírók alkotásait képviselik, és segítenek bevételhez jutniuk. A nagy online zenei felületektől - például a YouTube, a Spotify vagy az iTunes – ugyanis a grafikai formában megjelent dalszövegek után beszedik a pénzeket a külföldi partnerek, de a magyar szerzők nem jutnak hozzá. Ebben segít a Zeneszöveg.hu minden olyan dalszerzőnek, aki csatlakozik hozzájuk a fontosaszoveg.hu oldalon.
 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 06. 01.
Június 20-án egy igazán ígéretes modern rock találkozásnak ad otthont a pécsi Káptalan Kert, ugyanis a Hooligans vendégeként a városban zenél a Down For Whatever.
2026. 05. 19.
A "Limitált kiadás" című új "Pavilon" kislemez pimasz odaszúrás a flexkultúrának balkáni ízekkel és borsodi füsttel.
2026. 05. 19.
Végre megérkezett Dollyék várva várt 5. nagy lemeze, és robban a retró életérzés! "Régóta szerettem volna megmutatni azoknak is, akik még nem láttak, vagy hallottak minket élőben, milyen a hangulat a koncertjeinken!"
2026. 05. 16.
A Deezer áprilisi jelentése szerint a platformra naponta feltöltött új zenék mintegy 44%-a, azaz majdnem 75 000 dal tisztán mesterséges intelligencia (MI) által generált tartalom. Ez havi szinten több mint 2 millió szintetikus zeneszámot jelent.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink