29. Kaláka Fesztivál

2008. 06. 30.
Helyszín: Miskolc, Diósgyőr
Időpont: 2008. július 10-13.
 
29. alkalommal rendezik meg július második hétvégéjén Miskolc több helyszínén és a Diósgyőri várban a Kaláka Fesztivált, amely Kelet-Közép-Európa legrégebbi folkfesztiválja.
A rendezvényen az elmúlt közel 30 év alatt valamennyi kontinensről jöttek előadók, és nézők is.
 
A programot minden évben úgy szerkesztik a szervezők, hogy bemutassak a folkzene sok-sok stílusát és irányzatát az autentikus népzenétől az énekelt versen, a folkjazz-en, blues-on, a folkrockon át a világzenéig.
 
A kicsiknek külön programot szerveznek szombat délelőtt Gyerekfesztivál címen.
 
Az idei program is nagyon színes lesz, igen izgalmas zenéket hallhat majd a közönség. Jönnek előadók Franciaországból, Spanyolországból, az USA-ból, Kubából, Angliából, Erdélyből autentikus parasztbanda, Szlovákiából egy verséneklő zenekar, valamint egy berlini, világzenét játszó együttes, amelynek német, ausztrál, orosz, amerikai és magyar tagjai vannak. Természetesen sok magyar fellépő is lesz, csak néhány név a műsorból: a névadó – házigazda Kaláka mellett, az idén 32 éves magyar népzenét játszó Tilinkó, a cigány folkot játszó Karaván Família, a régizenét játszó Musica Historica együttes Kobzos Kiss Tamással, Ferenczi György és a Rackajam, a Veszprémer Klezmer Band, és Lovasi András bemutatja új lemezét.
 
A fesztivállal kapcsolatos összes információ olvasható a www.kalakafesztival.hu honlapon.
 
MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 04. 20.
"Különleges tehetség kell ahhoz, hogy valaki így tovább tudja vinni a zene ősi, szakrális lélekgyógyító minőségét." Szabó János lemezkritikája.
2025. 11. 16.
"Egy nagy mérföldkő volt az életemben, amikor zeneszerzőként dolgozhattam egy színházi musicalben, ahol Miklós Tibor volt a szövegíró. Ez volt az első komolyabb visszajelzés"
2025. 11. 16.
Mysongs.ai néven elindult az első magyar, kizárólag mesterséges intelligencia által generált zenéket kínáló streaming platform. Az oldal számos funkcióval rendelkezik, köztük zene generálása, feltöltése, hallgatása...
2025. 11. 13.
DJ Bootsie, a magyar elektronika és hiphop úttörője a világon először ültette át Bartók Béla legismertebb műveit samplerre, dobgépre és lemezjátszóra. A neves angol BBE kiadó által megjelenített album a Dalok.hu-n is elérhető!
2025. 11. 05.
Nincs kérdés: nincs veszélyben a fesztivál 2026-os megrendezése, így a Szigetre  számítók tízezreinek öröme is megalapozásra került.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink